O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Professional Piercers Poland zostało powołane do życia przez 17 osób zawodowo zajmujących się piercingiem zarówno na terenie Polski, jak i poza nią. Spotkanie założycielskie odbyło się w grudniu 2017 r., a 1 marca 2018 roku stowarzyszenie zostało wpisane do KrajowegoRejestru Sądowego. Od tego czasu staramy się nieustannie działać na rzecz popularyzacji tematyki związanej z piercingiem w Polsce.

Działania Stowarzyszenia skupiają się wokół trzech głównych kierunków:

1. Nadrzędnym celem Stowarzyszenia jest zrzeszanie osób zawodowo zajmujących się piercingiem (pracujących w salonach piercingu i tatuażu) ponieważ to właśnie dzięki wymianie doświadczeń jesteśmy w stanie poszerzać swoją wiedzę, podnosić kwalifikacje oraz wyznaczać wspólne standardy dotyczące tak ważnych zagadnień, jak procedury wykonywania zabiegu, higiena oraz pielęgnacja świeżo wykonanych przekłuć.
  2. Kolejną kwestią niezmiernie ważną dla członków Stowarzyszenia jest bezpieczeństwo naszych obecnych i przyszłych Klientów – poprzez edukowanie oraz poszerzanie świadomości osób zainteresowanych tematyką piercingu, staramy się tworzyć przestrzeń, w której każda osoba decydująca się na tę formę modyfikacji może mieć pewność, że wybierając profesjonalistę jest całkowicie bezpieczna oraz że w każdej chwili może liczyć na pomoc swojego piercera – zarówno w trakcie, jak i po zabiegu.
  3. Ostatnim adresatem działań Stowarzyszenia będą jednostki warunkujące pracę piercera w Polsce. Chcielibyśmy w przyszłości wspólnie z instytucjami, takimi jak Sanepid, wyznaczać jasne standardy i wymogi, pozwalające na bezpieczne funkcjonowanie salonów piercingu. Ważną kwestią jest dla nas także klasyfikacja zawodu piercera, zapewniająca bezpieczeństwo osobom zawodowo zajmującym się tą dziedziną.

W chwili obecnej Stowarzyszenie liczy 17 członków, a rekrutacja cały czas trwa – więcej informacji znajdziesz w zakładce „Doącz do nas”. Szukaj nas także na facebooku pod adresem professionalpiercerspoland oraz na Instagramie @professionalpiercerspoland.

Misja

Misją stowarzyszenia jest wspieranie polskich piercerów w pogłębianiu wiedzy z zakresu anatomii, technik piercingu, higieny oraz doskonalenie umiejętności bezpiecznego przekłuwania ciała i dbania o klienta po zabiegu. Istotnym jest zwiększanie wiedzy i świadomości wśród osób zainteresowanych tą dziedziną oraz edukacja na temat ryzyka związanego z przekłuwaniem ciała u niewykwalifikowanych osób. Wartościami nadrzędnymi dla członków stowarzyszenia jest dbałość o rzetelne wykonywanie swojej pracy, współpraca między członkami stowarzyszenia, oraz troska o komfort i bezpieczeństwo klientów.

Wizja

Przyszłość, w której w Polsce przekłuwaniem zajmują się tylko profesjonalni, stale rozwijający się piercerzy.

Głównymi celami stowarzyszenia są:

1. Rozwój kompetencji osób zawodowo związanych z piercingiem poprzez organizację szkoleń, seminariów, kursów oraz tworzenie otwartego pola do wymiany doświadczeń podczas wspólnych spotkań.
  2. Edukacja potencjalnych klientów oraz budowanie przyjaznej przestrzeni łączącej ich z profesjonalnymi piercerami.
  3. Kwalifikacja zawodu piercera w Polsce.

Statut Professional Piercers Poland

Kliknij tutaj aby pobrać statut

Głównym celem Stowarzyszenia Professional Piercers Poland jest zrzeszanie osób zawodowo zajmujących się piercingiem, chcących poszerzać swoją wiedzę i podnosić kwalifikacje. Członkostwo w Stowarzyszeniu daje Ci szereg możliwości rozwoju:

• Dzięki zebraniom Stowarzyszenia i nawiązywaniu nowych znajomości zyskujesz szansę na wymianę doświadczeń z osobami od lat związanymi z piercingiem, a co za tym idzie, na poszerzanie swojej wiedzy w tej dziedzinie.
  • Będąc członkiem Stowarzyszenia masz łatwiejszy dostęp do szkoleń dotyczących pierwszej pomocy oraz sterylizacji, a w przyszłości także do seminariów dotyczących piercingu.
  • Dzięki publikowaniu zdjęć wykonanych przez Ciebie przekłuć na stronie Stowarzyszenia oraz na jego profilach na Facebooku oraz Instagramie, zwiększa się grono osób, do których dociera informacja o Twojej pracy, zwiększając tym samym ilość Twoich potencjalnych klientów.
  • Wraz ze wstąpieniem do Stowarzyszenia otrzymujesz możliwość oznaczania swoich zdjęć oficjalnym logiem oraz hasztagiem #professionalpiercerspoland. Studio, w którym pracujesz, także zostaje oznaczone odpowiednią informacją, co wpływa na zwiększenie zaufania, jakim darzą Cię klienci.
  • Członkowie Stowarzyszenia mają dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, dzięki której zawsze będziesz na bieżąco z aktualnymi sprawami dotyczącymi piercingu. Możesz tam również zadawać pytania, jeśli masz problemy lub wątpliwości związane z powyższą tematyką – pozostałe osoby chętnie pomogą Ci w ich rozwiązaniu.
  • Wspólnie wyznaczone standardy pozwolą na przejrzystą organizację Twojej pracy. Zdanie każdego Członka jest dla nas bardzo ważne, jeśli więc masz propozycję poprawy standardów dotyczących pracy piercera, chętnie ją rozważymy.

Jeśli jesteś gotowy, aby wspólnie z nami tworzyć polską scenę piercingu, dołącz do nas!